انواع پلاستیک

دسته بندی ها :
انواع پلاستیک

انواع پلاستیک

تولید انواع پلاستیک در یک کار صنعتی یک فرآیند مناسب برای حمل و نقل ، توزیع و بدون مشکلات در زمینه تولید و پخش پلاستیک بسیار پیچیده است .

کارگران در زمینه های دیگر الگوی مشابهی را دنبال می کنند. حرفه های مختلفی  در زمینه تولید پلاستیک برای متخصصان این امر وجود دارد که خود آسیب ها و خطرات خاصی را می طلبد .

تنوع خدمات تولید پلاستیک

تولید و پخش پلاستیک در  سایر صنایع و خدمات کاربردهای بسیاری  شناخته شده و مورد استفاده خواهد بود از جمله  ساخت و ساز ، حفاری نفت دریایی ، علم دریایی و عکاسی در زیر آب همه مناطقی است که در آنها ظروف پلاستیکی به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.

علم و مهندسی پشت این ظروف در سی سال گذشته پیشرفت های چشمگیری داشته است. روش های تولید صنعتی و ساخت پلاستیک متفاوت است ، اما قالب تزریق هنوز در تولید آنها حاکم است.

ترموپلاستیکها

ترموپلاستیک ها در انواع و کیفیت های مختلف بالاتر از درجه حرارت گرم شدن در آنها گرم می شوند. سپس ماده قابل جذب به درون حفره های بین قالب های مختلف تحت فشار قرار میگیرد می شود و سپس سرد می شود تا دوباره جامد شود.

نقش پلاستیک ها در صنایع ساختمانی

رابرت بیلی می نویسد تا سال 1900 ، ساخت و ساز ساختمان عمدتاً شامل سه ماده اساسی در دسترس بود: چوب ، سنگ و خاک رس (زمین). با این وجود ، قرن بیستم ظهور مواد بیشتری را در مقایسه با تمام قرنهای گذشته دید. مواد که اکنون مانند پلاستیک ها امری عادی محسوب می شوند.

گذری بر تاریخ پلاستیک

اولین پلاستیک ساخته شده توسط انسان توسط الكساندر پاركس در نمایشگاه بین المللی بزرگ سال 1862 در لندن ، انگلیس رونمایی شد.

اولین ماده کاملاً مصنوعی در سال 1907 کشف شد ، هنگامی که Leo Baekeland شیمیدان نیویورک یک رزین مایع ایجاد کرد که در هر اسید یا حلال , جوش ، ذوب یا حل نمی شود. بر خلاف پلاستیک های قبلی ، “Bakelite” اولین پلاستیک ترموست (Thermoset )  بود که در هر شرایطی شکل و فرم خود را حفظ می کرد. باکالیت را می توان تقریباً به هر ماده ای از جمله چوب نرم اضافه كرد و فوراً آن را دوام و كارآمدتر كرد.

در سال 1933 ، دو شیمیدان آلی که در آزمایشگاه تحقیقاتی صنایع شیمیایی امپریال کار می کردند ، در حال آزمایش مواد شیمیایی مختلفی در شرایط بسیار تحت فشار بودند. آنها واکنشی بین اتیلن و بنزآلدئید ایجاد کردند و پلی اتیلن ایجاد کردند. این کار آنها نقش مهمی را در طول جنگ جهانی دوم ایفا کرد – ابتدا به عنوان یک پوشش کابل زیر آب ، و سپس به عنوان یک ماده عایق بندی شده برای کاربردهای حیاتی نظامی مانند رادار استفاده گردید. این اولین پلاستیک در ایالات متحده شد که بیش از یک میلیارد پوند در سال به فروش می رساند و در حال حاضر بیشترین حجم پلاستیک در جهان است.

مدتی نگذشت که این پیشرفت ها و پیشرفت های دیگر در علوم پلاستیک و مواد باعث ورود به صنعت ساخت و ساز شدند. در اینجا ، برخی از پلاستیک های رایج در ساخت و ساز و کاربردهای آنها را شرح خواهیم داد اما بد نیست برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخچه پلاستیک کلیک کنید تا مطالب بیشتر را در این خصوص مطالعه نمایید.

پلاستیک های گرمازا

یكی از مهمترین پلاستیکهای ترمیمی ، پلی اورتان ، پلیمر آلی است. از روکش های پلی اورتان به عنوان رنگ ، لاک و پوشش استفاده می شود زیرا باعث ایجاد استثنای سطحی می شود. از فوم های پلی اورتان به دلیل مقاومت حرارتی در عایق های سفت و سخت (پلی سیانورات) و سقف پاششی استفاده می شود ما در ساخت محصولات کلمن آب از فوم های مستحکم و مقاوم در برابر خوردگی بهره میبریم .

 

اپوکسی ها رزینهای گرمازا هستند که با مقاومت ، چسبندگی زیاد ، مقاومت در برابر خوردگی و مقاومت در برابر حلالها ، روغنها و مواد شیمیایی مشترک مشخص می شوند. این خصوصیات باعث می شود که آنها به طور فوق العاده با دوام به عنوان پوشش ، به عنوان یک ماتریس برای کفپوش یکپارچه و به شکل قابل درمان به عنوان سطوح کاری آزمایشگاهی استفاده شوند.

گرمانرم

پلی اتیلن سفت ، انعطاف پذیر ، مقاوم در برابر حلال ها و محلول های خورنده است و در ساخت و سازها عمدتاً به صورت ورق استفاده می شود. پلی اتیلن احیا شده به عنوان ماتریس حاوی فیبر چوب در یک محصول از جنس چوب پلیمر استفاده شده است.

 

برچسب ها :

نظرات شما

0
X
Call Now Buttonتماس مستقیم تلفنی