تاریخچه پلاستیک

دسته بندی ها :
تاریخچه پلاستیک

پلاستیک چیست و از کجا آمده است؟

پلاستیک کلمه ای یونانی است که پلاستیسین نامیده میشود و در اصل به معنای«قابل انعطاف و به راحتی شکل گرفته» و یا شکل دادن است.در طول نیم قرن گذشته انسان یاد گرفته است پلاستیک ها را تولید کند.بنابراین پلاستیک ها دنیای ما را اشباع کرده و راه زندگی ما را تغییر داده است.

John Wesley Hyatt Jr - تاریخچه پلاستیک

John Wesley Hyatt was an American inventor. He is mainly known for simplifying the production of celluloid, the first industrial plastic

اولین پلاستیک مصنوعی در سال ۱۸۶۹ توسط John Wesley Hyatt اختراع شد این کشف انقلاب بزرگی را در زندگی انسانها ایجاد کرد.

مشکلات پلاستیک:

نگرانی در خصوص شهرت پلاستیک در سال ۱۹۷۰تا ۱۹۸۰ به دلیل افزایش ضایعات افزایش یافت.
پلاستیک یک هدف خاص بود چرا که محصولات پلاستیکی یکبار مصرف طرفداران زیادی پیدا کرد.در دهه ی ۱۹۸۰، صنایع پلاستیک، باعث شد که شهرداری ها بخشی را به عنوان سیستم مدیریت پسماند برای جمع آوری و پردازش مواد پلاستیکی ایجاد کنند.

آینده پلاستیک:

علی رغم بی اعتمادی به رشد پلاستیک برای زندگی مدرن حیاتی است.پلاستیک باعث توسعه کامپیوتر ها،تلفن های همراه و بسیاری از پیشرفت های حیاتی پزشکی مدرن شد.پلاستیک های سبک و مناسب برای عایق سازی ، باعث صرفه جویی در حوزه استفاده از سوخت های فسیلی شده است.همچنین در خصوص وسایل و ابزار آشپزخانه و یا وسایل سفری از جمله کلمن آب، ظروف مسافرتی راحتی و آسایش بزرگی را برای انسان ها به ارمغان آورده است.

از زمان ظاهر شدن پلاستیک بیش از ۱۵۰سال پیش، صنعت مدرن با تغییرات قابل توجهی روبرو شد، در طی آن زمان پلاستیک از چندین مرحله گذر کرد و به آرامی حضور خود را شکل داد تا یکی از محبوب ترین بنیاد های اصلی تمدن مدرن بشری شود.

تاریخ پلاستیک را میتوان به دو بخش متمایز تقسیم کرد.اولین بار قبل از شروع قرن بیستم اتفاق افتاد زمانی که تعدادی از متخصصان و مخترعان با اولین دستورالعمل ها پلاستیک را تولید کردند و تلاش کردند تا منافع عمومی را درنظر بگیرند . تلاش های آنها مخترعان قرن بیستم را برای تولید ترکیبات پلاستیکی که به طور قابل توجهی بهبود یافته بودند ،پذیرفتند.

پلاستیک ها یکی از الهام بخش ترین نوآوری ها هستند که هر روز به بهبود زندگی، سالم تر و ایمن تر کمک می کنند.پلاستیک ها برای ساخت دوچرخه کلاه ایمنی ، صندلی ایمن کودک ، کیسه های هوا در اتومبیل ، ظروف پلاستیکی و یک بار مصرف کلمن های آب مسافرتی ، فلاسک آب ، کلمن صندوقی و کلمن آب معمولی مورد استفاده قرار می‌گیرند.آنها در تلفن های همراه، تلویزیون، کامپیوتر و سایر تجهیزات الکترونیکی هستند که زندگی مدرن را ممکن می سازد.پلاستیک ها در بسته بندی کمک می کند تا غذاها سالم و تازه نگه داشته شود.پلاستیک ها به دو دسته تقسیم می‌شوند.پلاستیک های سخت و مقاوم ، پلاستیک های نرم و انعطاف پذیر.

برچسب ها :

نظرات شما

0
X
Call Now Buttonتماس مستقیم تلفنی