مستربچ چیست؟

دسته بندی ها :
مستربچ چیست؟

مستربچ یک ماده افزودنی جامد یا مایع برای پلاستیک است که برای رنگ آمیزی پلاستیک ها از آن استفاده می شود. این مواد از مقادیر زیادی از رنگدانه ها (مواد رنگی) تشکیل شده است که به طور مساوی در رزین حمل می شود.

جالب است بدانید بدون داشتن مستربچ رنگی نمی توانید پلاستیک های رنگی تولید کنید برای بدست آوردن رنگ دلخواهتان نیازمند مواد افزودنی و یا رنگدانه ها هستید.

مستربچ یک افزودنی به رنگ مشکی ، سفید و رنگی است . این مواد افزودنی رنگی برای ایجاد رنگ دلخواهتان ترکیب می شود.

جالب است بدانید که دو نوع مستربچ وجود دارد:

۱. مستربچ رنگی

برای افزودن رنگ به پلاستیک استفاده می‌شود با ترکیب این مواد افزودنی رنگی شما میتوانید به رنگ دلخواه خود برسید همچنین میتوانید با ترکیب چندین رنگ جلوه‌های ویژه ای ایجاد کنید تا به محصول شما ویژگی های برتری بدهد.

۲. مستربچ افزودنی

این محصول برای تولید پلاستیک استفاده می‌شود یعنی با استفاده از آن شما یک بافت پلاستیک دارید. بد نیست بدانید چندین نوع مختلف از ترکیب مستربچ افزودنی وجود دارد ترکیبات پلاستیکی رسانا و ضد استاتیک از انواع مستربچ های افزودنی می باشد. شایان ذکر است که ترکیبات پلاستیکی ضد استاتیک و رسانا نسبت به فلزات مزایای بیشتری دارند از جمله حمل آسانتر، وزن کمتر و بنابراین حمل و نقل آن نیز کم هزینه تر است.

3-مستربچ سیاه و سفید

معمولاً وقتی مردم به پلاستیک های رنگی فکر می کنند ، فراموش می کنند که رنگ سفید و سیاه رنگ هایی در طیف رنگی هستند. شما هنگام تولید محصولات و بسته‌بندی، معمولاً خواهان محصولات رنگی هستید تا بتوانید آن را منحصر بفرد ارائه دهید.

مستربچ سیاه و سفید در شرکتهای بزرگ تولید تلفن همراه بسیار کاربرد دارد. مستربچ سیاه به دلیل قابلیت هدایت آن شناخته شده است که این موضوع اجازه می دهد تا مستربچ سیاه قوی تر و سبک تر از همتایان رنگی باشد بزرگترین مسئله در مورد مستربچ سیاه این است که از هدایت حرارتی کمتری برخوردار است و در هنگام تولید محصولات باید مدنظر قرار بگیرد.
مستربچ سفید مجموعه ای از بالاترین میزان پراکندگی را دارد که باعث می‌شود رنگ آمیزی به راحتی در محصولات نهایی قرار بگیرد. این مستربچ برای استفاده در قالب های دیواری (هم ضخیم و هم نازک) مناسب است.

4-مستربچ و صنعت پلاستیک

مستربچ در صنعت پلاستیک جایگاه بسیار ویژه ای دارد. صنعت پلاستیک را می توان تولید کننده های تعریف کرد که از مواد پلیمری استفاده می کنند که این صنعت بسیار بزرگ است در سال ۲۰۱۵ تخمین زده می‌شود که تولید جهانی پلاستیک به ۳۲۲میلیون تن رسیده است.
حال این سؤال مطرح می شود که چگونه مستربچ در همه اینها جا دارد؟ مستربچ یک ترکیب پلاستیکی خام است که به عنوان کنسانتره بالای رنگ آمیزی و مواد افزودنی دارای افتخار است.
ازبین همه شیوه های رنگ آمیزی پلاستیک، مستربچ ها جزء محبوب ترینها قرار دارد.

برچسب ها :

نظرات شما

0
X
تماس مستقیم تلفنی